Landstede Hammers wisselt van spelverdeler, is het gras groener aan de andere kant?

Hoewel het gerucht al even ging, had ik niet verwacht dat Landstede van spelverdeler zou gaan wisselen. Al is het ook weer geen verrassing.

Het is geen verrassing omdat Devon van Oostrum (26 jr) na zijn eerste kapotte kruisband in 2017 een stuk van zijn revalidatie in Zwolle heeft gedaan. Toen ik in die tijd Herman van den Belt sprak, was hij laaiend enthousiast over Devon van Oostrum. De coach kwam superlatieven te kort. Alleen was Devon eenmaal fit niet te betalen en Zwolle speelde toen geen Europa Cup.

Het is wel een verrassing omdat Zwolle er gewoon goed voorstaat en Jordan Johnson ogenschijnlijk goed functioneerde bij Landstede. Zie ook onderstaande tabel met de spelverdelers van de negen clubs in de Eredivisie (Mazurcak en Cannefax heb ik vanwege hun geringe aantal duels even apart gezet).

SpelerTeamDuelsPERASTrAST%AST/TOUSG%
Carrington LoveGroningen1022.828.831.43.722.5
Quentin SniderRotterdam1020.820.226.32.227.9
Siyani ChambersDen Bosch1020.639.341.54.720.1
Jordan JohnsonZwolle1020.420.031.41.833.3
Tayler PersonsLeiden818.428.636.62.224.8
Roel van OverbeekWeert1012.239.038.22.016.2
Nino GorissenDen Helder1110.736.437.02.517.7
Andy MazurczakLeeuwarden431.625.946.41.926.1
Xavier CannefaxApollo524.520.840.71.231.9

Daarbij heeft Zwolle de afgelopen jaren zorgvuldig het imago opgebouwd van een keurige club. In dat beeld snap ik het besluit om te wisselen ook niet.

Vorig jaar in Den Bosch, voordat hij voor de tweede keer zijn kruisband scheurde, heeft Devon van Oostrum bij vlagen laten zien dat hij bijzondere gaven heeft (hij werd ooit gezien als een van de grootste talenten van Europa) zeker met het geven van assists, maar ook heeft hij (aan zijn collega’s) laten zien dat hij een bijzonder karakter heeft.

Ik neem aan dat coach Van den Belt weet waar hij aan begint en de aanwezigheid van broer Nigel zal zeker invloed hebben. Ik ga ervan uit dat Devon van Oostrum fit is na zijn korte avontuur in Litouwen bij BC Prinai, maar een fysiek risico is er wel.

Bron: FC Kruisband

Sommige patiënten hebben domme pech als zij opnieuw de voorste kruisband scheuren. Anderen nemen een risico als de revalidatie nog niet helemaal is afgerond en toch het sporten wordt hervat. Het betreft meestal een nieuwe distorsie tijdens pivoterende sporten of contactsporten. Deze te snelle terugkeer naar oude sportniveau is een belangrijke oorzaak voor nieuwe problemen. Bij jonge sporters is de incidentie op een nieuwe scheur van de voorste kruisband in dezelfde knie (6x grotere kans) of de gezonde knie (2x grotere kans) bijna 30%

Hoe het sportief uit gaat pakken is de vraag. Wisselen van spelverdeler in het seizoen is geen makkelijke opdracht en heeft gevolgen voor alle spelers en zeker ook de chemistry.

De tijd zal uitwijzen of het gras groener is aan de andere kant. Voor nu vind ik het van de titelverdediger en huidige koploper een behoorlijke gok.

%d bloggers liken dit: