Wie zijn de (nieuwe) spelverdelers in de basketbal Eredivisie?

Het nieuwe Eredivisieseizoen begint vrijdag. Met, zoals ieder jaar, een karrenvracht aan nieuwe spelers. Wat ik vooral interessant vind zijn de spelverdelers. Zij moeten hun team leiden en zijn op het veld het verlengstuk van de coach.

In mijn ogen zijn assists belangrijkers dan scores. En ervaring kan doorslaggevend zijn als het er echt om gaat, zoals straks in de play-offs. Daarom heb ik de 11 waarschijnlijk startende spelverdelers op een rij gezet, gesorteerd op hun assists.

Spelverdelers
TeamNaamLeeftijdProf sindsCarriere punten-gemiddeldeCarriere assist-gemiddelde
DonarAustin Luke26201815.69.7
FeyenoordAnthony Collins29201614.18.1
The HagueDeividas Kumelis26201415.27.4
BALRoel van Overbeek2120168.46.0
Yoast Nate Britt27201713.45.0
ApolloJustin Mitchell26201813.15.0
SunsNino Gorissen2320177.04.9
LandstedeNaba Echols25202016.34.6
ZZ LeidenMarijn Ververs2320167.04.2
HeroesEdon Maxhuni23201916.03.8
ArisGeorge Brock26201925.03.8
(Correctie: Justin Mitchell is de pointguard van Apollo en niet Trevian Bell, die ik abusievelijk neer had gezet)

Niet in het overzicht, maar wel belangrijk zijn de backups die die de kampioenskandidaten in Nederland hebben; Donar met Leon Williams, Heroes met Boy van Vliet, ZZ Leiden met Maarten Bouwknecht en Landstede heeft Nigel van Oostrum.

In de strijd om de vijfde plek is het intrigerend dat Feyenoord en Yoast een ervaren en ogenschijnlijk sterke spelverdeler in huis hebben. Zo speelde Nate Britt vier jaar 18 minuten gemiddeld voor de North Carolina Tar Heels.

%d bloggers liken dit: